۱۷ نکته برای بارداری سالم(قسمت اول )

اگر باردار هستید و یا فکر می کنید

188
ویکی نی نی :اگر باردار هستید و یا فکر می کنید که باردار هستید،برخی از توصیه های بارداری اولیه در مورد مراقبت بارداری را باید بدانید
  1. سالم بودن در طول بارداری

اگر باردار هستید و یا فکر می کنید که باردار هستید،برخی از توصیه های بارداری اولیه در مورد مراقبت از خود و کودک را بدانید مثلا : سیگار نکشید و یا دود سیگار دور باشید ، مشروب نوشیدن و استراحت کنید. در اینجا توصیه های در مورد  بارداری و از مصرف ویتامین ها به آنچه که با بستر زنانه انجام می شود، کمک می کند تا از رشد و توسعه سالم قبل و بعد از زایمان اطمینان حاصل شود.

۲. نگاهی به ویتامین پیش بارداری

زمانی که قصد بچه دار شدن دارید باید هوشمندانه شروع به مصرف ویتامین های پیش باردای بکنید .رشته های عصبی کودک شما، که به مغز و نخاع تبدیل می شود، در طی ماه اول بارداری تشکیل میشود ، بنابراین مهم است که از همان ابتدا، مواد مغذی ضروری مانند اسید فولیک، کلسیم و آهن استفاده کنید.ویتامین های پیش از بارداری در اکثر داروخانه ها بیش از مقررات در دسترس هستند یا می توانید آنها را از طریق پزشک به صورت تجویزی دریافت کنید. اگر مصرف آنها موجب احساس آرامش شود، سعی کنید آنها را در شب یا با یک میان وعده سبک مصرف کنید. آدامس جویدن یا مکیدن آب نبات های سخت نیز می تواند کمک کند

۳.ورزش

فعالیت کردن برای سلامت عمومی شمامفید است  و می تواند به کاهش استرس و کنترل وزن خود را کمک کردو همچنین  گردش خون را بهبود می بخشدو حالت روحی شما بهبود میبخشد و باعث میشود  بهتر بخوابید. کلاس تمرین حاملگی بروید یا هر روز حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در سرعت متوسط، در مناطق سرد و سایه دار یا در داخل خانه برای جلوگیری از گرمای بیش از حد تمرین  کنید.

پیلاتس، یوگا، شنا، و پیاده روی فعالیت های خوبی برای اکثر زنان باردار است، اما قبل از شروع هر برنامه ورزشی، ابتدا باید با پزشک خودمشورت کنید. هدف از تمرین ۳۰ در هروز در هفته است.

ادامه دارد ……

ترجمه توسط سایت ویکی نی نی

اگر عضو اینستاگرام هستید به جمع ویکی نی نی در اینستاگرام به بپیوندید:wikinini.com_official

 

You might also like More from author

1 Comment

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *