چگونه بارداری بر میل جنسی شما تأثیر می ‏گذارد

196

بارداری و آمیزش جنسی . آیا به آن علاقه دارید؟ آیا در حال حاضر زیاد به آن فکر نمی ‏کنید؟ آیا میل جنسی  شما افزایش پیدا کرده است؟ آیا کمتر برای  شما اهمیت دارد؟

عموما تمایل جنسی  زنان باردار از یکی  از دو الگوی  زیر پیروی  می ‏کند. الگوی  اول، کاهش میل جنسی  در سه ماهه اول و سوم بارداری و افزایش آن در سه ماهه دوم است و الگوی  دوم، کاهش تدریجی  میل جنسی  با پیشرفت بارداری  است.

طی سه ماهه اول ممکن است دچار تهوع وضعف باشید. طی سه ماهه سوم ممکن است افزایش وزن، بزرگ شدن شکم و حساسیت سینه‏ ها و سایر مشکلات باعث شوند کمتر میل به تماس جنسی  داشته باشید. این حالت طبیعی  است. در مورد حس خود با همسرتان صحبت کنید و سعی  کنید راهی بیابید که برای  هر دوی  شما رضایت بخش باشد.

بارداری در بعضی  زنان باعث افزایش میل جنسی  می ‏شود. در برخی  موارد، یک ژن در دوران بارداری  است که برای  اولین بار به اوج لذت جنسی  می ‏رسد و یا چند بار اوج لذت را تجربه می ‏کند. این موضوع به‏ دلیل افزایش فعالیت هورمونی و بیشتر شدن گردش خون لگن است.

برخی زنان فکر می ‏کنند که به‏دلیل افزایش اندازه و تغییرات جسمانی  ناشی  از بارداری ، جذابیت خود را از دست داده‏ اند. در مورد این احساس خود با همسرتان صحبت کنید. درک متقابل و محبت  می تواند به هر دوی  شما کمک کند.

ممکن است با پیشرفت بارداری متوجه شوید که انتخاب وضعیت‏های  جدید برای  آمیزش جنسی ضروری  است.
ممکن است شکم شما باعث شود انتخاب برخی  وضعیت‏ها برای شما ناراحت کننده باشد. به‏  علاوه، توصیه می ‏کنیم که تا ۱۶ هفته پس از زایمان، به پشت نخوابید چرا که وزن رحم، گردش خون را مختل می ‏کند. بهتر است برای  آمیزش جنسی  یا به پهلو بخوابید یا رو قرار گیرید.

چه زمانی  باید از آمیزش جنسی  اجتناب کرد?برخی  وضعیت‏ ها باید شما را نسبت به عدم انجام آمیزش جنسی  آگاه سازد. اگر سابقه زایمان پیش از موعد دارید، ممکن است پزشک شما را از آمیزش جنسی  یا رسیدن به اوج لذت جنسی باز دارد. اوج لذت جنسی باعث انقباض‏ های خفیف رحمی می ‏شود. مواد شیمیایی موجود در ترشحات جنسی  مرد (منی ) نیز می ‏توانند باعث تحریک انقباضات رحمی  شوند، بنابراین شاید بهتر باشد که همسر یک زن باردار از تخلیه ترشحات جنسی  خود داخل واژن زن اجتناب کند.

اگر سابقه سقط خودبه‏ خودی  داشته باشید ممکن است پزشک شما را از رابطه جنسی  و رسیدن به اوج لذت آن بر حذر دارد. با این حال هیچ رابط ه‏ای بین آمیزش جنسی  و سقط خودبه‏ خودی  پیدا نشده است. در صورت وجود موارد زیر از فعالیت جنسی پرهیز کنید: جفت سر راهی یا پایین واقع شدن جفت در رحم، نارسایی دهانه رحم، آغاز پیش از موعد دردهای  زایمانی ، پاره شدن کیسه آب، درد به هنگام آمیزش جنسی،خونریزی بدون علت واژن یا ترشح از آن، وجود ضایعه بهبود نیافته هرپسی در همسر یا آغاز زایمان.

وقتی باردار هستید نباید برخی فعالیت‏ های جنسی را انجام دهید و هیچ وسیله‏ای  که باعث آسیب یا ایجاد عفونت شود، وارد واژن نکنید. دمیدن هوابه‏داخل واژن خطرناک است زیرا  می تواند باعث آسیب یا ایجاد یک حباب هوای  مرگبار در جریان خون بدن زن شود (این حالت در شرایط غیربارداری  نیز ممکن است رخ دهد). تحریک‏نوک سینه‏ هاباعث ترشح هورمون اکسی ‏توسین می ‏شود که انقباضات رحمی  را به‏ وجود می ‏آورد. ممکن است بخواهید در این مورد با پزشک خود بیشتر صحبت کنید.

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.