چرا زنان ایرانی، سزارین را ترجیح می‌دهند؟

149
چرا زنان ایرانی، سزارین را ترجیح می‌دهند؟
ویکی نی نی: یک متخصص زنان گفت: در حال حاضر طریقه زایمان طبیعی در مقایسه با ۵۰ سال پیش خیلی تغییر کرده ولی در کشور ما این طور نیست که این مساله یکی از دلایل گرایش زنان به انجام سزارین است.
Important-step-before-pregnancy
دکتر ملک منصور اقصی با بیان این مطلب اظهار کرد: بیمار امروز با بیمار ۵۰ سال پیش خیلی متفاوت است و این که مادران سزارین را به زایمان طبیعی ترجیح دهند کاملا طبیعی است و باید به آنها حق داد که شرایط بهتری را خواستار باشند.
وی در رابطه با علت افزایش آمار سزارین در ایران گفت: همان طور که در دنیا آمار سزارین بالا رفته در ایران هم همین اتفاق افتاد اما نه مانند استانداردهای دنیا و علت یابی آن نیاز به تحقیقات زیادی دارد ولی با نگاهی کاملا تجربی می توان گفت فاکتور اصلی آن خود بیمار و تفاوتهای آنها با سالهای گذشته است و پذیرش این واقعیت می تواند جواب خیلی سوالها باشد و از طرف دیگر پزشکان نیز سزارین را با خیالی راحت تر انجام می دهند.
وی در ادامه توضیح داد: بی انصافی است که علت تمایل پزشکان و ترجیح آنها به سزارین را تماما مادی و از سر خود خواهی آنها بدانیم در حالی که شاید علت اصلی این تمایل مطمئن تر بودن و قابل پیش بینی بودن و این که تمام امور زایمان تحت کنترل خود پزشک است باشد. چون در زایمان طبیعی علاوه بر این که قابل پیش بینی نیست و هر آن ممکن است مادر آماده برای زایمان باشد به دلیل کمبود امکانات در ایران امکان این که شرایط اضطراری برای مادر پیش بیاید و یا نیاز به سزارین باشد زیاد است این شرایط نامطمئن موجب ترجیح سزارین می شود.
دکتر اقصی پیشنهاد داد: به جای اینکه مدام از آمار بالای سزارین در کشور نسبت به استانداردهای دنیا اظهار نگرانی می کنیم و آن را مشکل بدانیم بهتر است شرایط مناسب و استاندارد زایمان طبیعی را برای مادران فراهم کنیم.
حق انتخاب با مادر
وی در پایان انتخاب چگونگی زایمان را حق هر مادری دانست و افزود: مادر باید مطمئن باشد که هر روشی را انتخاب کند به بهترین نحو ممکن آن عمل صورت می گیرد و این اطمینان وقتی حاصل می شود که شرایط زایمان طبیعی هم به روز و مطابق با استانداردها پیشرفت کند و تسهیلاتی که برای آن در نظر گرفته می شود منصفانه باشد و این انتخاب از روی ناچاری و ناآگاهی صورت نگیرد.
منبع:ایسنا

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *