وقتی در بارداری بیمار می ‏شوید.

71

ممکن است در دوران بارداری دچار اسهال، سرما خوردگی  یا عفونت‏های ویروسی مانند آنفلوانزا شوید. این مشکلات می ‏توانند شما را نگران کنند و سؤالاتی را برای شما پیش بیاوردکه عبارتند از:

وقتی احساس ناخوشی می ‏کنم،چه کاری  باید انجام دهم؟

چه داروها یا درمان‏هایی  قابل قبول است؟

اگر مریض بودم، مصرف ویتامین‏های  بارداری  را ادامه دهم؟

اگر مریض بودم و نتواستم برنامه غذایی  معمولی  خود را رعایت کنم، چه کار کنم؟

اگر در طول بارداری  خود بیمار شدید، از تماس با پزشک خود خجالت نکشید. از پزشک خود بخواهید به شما توصیه کند که چه کارهایی انجام دهید. او می تواند به شما بگوید که چه داروهایی  مصرف کنید تا بهتر شوید. پزشک شما باید بداند که شما مریض هستید،حتی اگر یک سرماخوردگی یا آنفلوانزای ساده باشد. اگر به اقدامات دیگری نیاز باشد، پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد.

آیا می ‏توانید کاری  کنید که به بهبودی  خود کمک کنید؟ بله. اگر اسهال یا نوعی  عفونت ویروسی دارید، مصرف مایعات خود را افزایش دهید. مقادیر زیادی  آب، آب میوه و سایرنوشیدنی ‏های ساده بنوشید. برای کمک به رفع کمبود مایعات در خودتان، یک قاشق چای ‏خوری  شکر به یک فنجان آب یا چای اضافه کنید. گلوکز موجود در شکر به روده کمک می ‏کند که آب را به جای  دفع، جذب کند. ممکن است یک برنامه غذایی  بدون غذاهای جامد به بهبودی شما کمک کند.

کنار گذاشتن برنامه غذایی  هر روزه، به شما یا جنین آسیبی  وارد نمی ‏کند ولی باید مایعات فراوان بنوشید. هضم غذاهای جامد ممکن است سخت‏ تر باشد و مشکل اسهال را تشدید کند. فرآورده‏های  لبنی  نیز می ‏توانند سبب بدتر شدناسهال شوند.

اگر اسهال بیش از ۲۴ ساعت طول کشید، با پزشک خود تماس بگیرید و بپرسید که در بارداری ،چه دارویی می ‏توانید برای  درمان اسهال مصرف کنید.

اگر حال شما خوب نیست، ایرادی  ندارد که چند روزی  از قرص ویتامین بارداری  خود مصرف نکنید. با این حال هر وقت توانایی  تحمل آن را داشته‏اید، مصرف آن را آغاز کنید.

پیش از مشورت با پزشک خود، هیچ دارویی مصرف نکنید. معمولاً بیماری ‏های اسهالی ویروسی ،کوتاه مدت هستند و بیش از چند روز دوام نمی ‏آورند. ممکن است لازم باشد تا بهبودی ،در منزل بمانید و در بستر استراحت کنید.

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.