واژینیت چیست؟

197

واژینیت طیفی از شرایط را پوشش می ‏دهد که علائم آزاردهنده ولوواژینال را ایجاد می ‏کند، مانند خارش، سوزش،
تحریک وترشحات غیرعادی . عمده‏ترین دلایل واژینیت واژینوزباکتریایی و کاندیدای  ولوواژینال و تریکوموناس است. واینوزباکتریایی  در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

واژینوزباکتریایی :BV یا واژینوزباکتریایی به‏دلیل عدم تعادل در باکتری ‏های واژن به‏وجود می ‏آید که  می تواند با شستشو و مقاربت جنسی  مرتبط باشد و معمولاً در زنانی  که IUD دارند دیده می ‏شود. BVعمده‏ترین عفونتی است که زنان در سنین باروری به آن مبتلا می ‏شوند. حدود ۱۵% همه زنان حامله به آن مبتلا می ‏شوند. در میان همه دلایل علائم ترشحات واژن، واژینوزباکتریایی معمول‏ترین آنهاست. واژینوز باکتریایی می تواند برای زن حامله مشکلاتی به‏وجود آورد. واژینوز باکتریایی در زنان حامله با افزایش احتمال زایمان زودرس و پارگی زودرس کیسه آب و وزن کم زمان تولد کودک مرتبط است. مشکلات دیگر؛ کوریوآمینیوتیت، آندومتریت پس از زایمان و عفونت زخم بعد از سزارین است.  BVمعمولاً زمانی روی می ‏دهد که انواع متفاوت باکتری ‏های موجود در واژن بیش از حد رشد کنند شامل گاردنلاواژینالیس، موبیلونوس،مایکوپلاسماهومنیسیس، استرپتوکوک‏های گرم منفی غیرهوازی و کوکسی ‏ها. مشکل در تشخیص BV این اکه این باکتری ‏ها در اشخاص سالم هم دیده می ‏شوند.

حدود نیمی  از زنان مبتلا علامتی  ندارند. برای  آنهایی  که علائم دارند، ممکن است علائمی  که مشابه با عفونت قارچی  است را تجربه کنند مانند خارش، بوی  ماهی  در ترشحات واژن، ادرار دردناک و ترشحات واژینال خاکستری  ـ سفید رنگ، اما، داروهای  عفونت قارچی نمی تواند برای درمان این مشکل مورد استفاده باشد.

تشخیص BV  می تواند مشکل باشد. پزشک شما  می تواند با تست ترشحات واژن از نظر وجود باکتری ‏های  ایجاد کننده BV و تست افزایش  PHواژن، BV را تشخیص دهد. برای درمان این مشکل آنتی ‏بیوتیک‏ها ضروری هستند. BV اگر درمان نشده باقی  بماند احتمال بیماری التهابی لگن را افزایش می ‏دهد. واژینوزباکتریایی درمان نشده می تواند شما را برای  عفونت‏های دستگاه ادراری  و بیماری ‏های  منتقله جنسی مستعدتر کند.

 

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.