نکاتی درباره حاملگی که هیچ کس به شما نمی گوید

460
نکاتی درباره حاملگی که هیچ کس به شما نمی گوید

ویکی نی نی:۱-قلب تان بزرگ تر می شود :  از همان زمان که آزمایش بارداری مادر شدن شما را تایید کرد قلبتان را سنگین تر و پرتر از گذشته احساس می کنید . آیا می دانستید که این فقط ذهنیات شما نیست ؟ وقتی بچه ای را در شکم می پرورانید ، قلبتان باید سخت تر کار کند که در نتیجه قلب شما رشد خواهد کرد . همچنین در اثر افزایش حجم خون بدن که ۴۰% تا ۵۰% فزونی می یابد، قلب سریع تر می تپد.

نکاتی درباره حاملگی که هیچ کس به شما نمی گوید

Pregnancy

۲-پس از زایمان موهایتان می ریزد: وقتی باردارید در حقیقت موهای شما ضخیم تر نمی شود ، بلکه استروژن از ریزش موهایتان پیشگیری می کند. پس از زایمان و هنگامیکه روند طبیعی زندگی تان آغاز می شود ، یعنی زمانی که فرزندتان حدود چهار ماهه است ، موهایتان شروع به ریزش می کند، اما فقط تا حد طبیعی .

۳-کفش شما یک نمره بزرگ می شود: وقتی باردارید شاید احساس کنید که به خرید کفشی جدید نیاز ندارید ، زیرا کفشی که پیش از بارداری خریده اید هنوز اندازه ی شماست . ولی در واقع ، به زودی آن کفش نیز اندازه ی شما نخواهد بود . هورمون ریلکسن ، این هورمون پیوند های پا را شل می کند و به همراه فشار بیشتر وزن قوس پا را تخت و طول و عرض پای شما را پهن تر می کند.

۴-شکم شوهرتان هم بر آمده شده !  آیا به تازگی شوهرتان کمی خسته ، آشفته و بدخلق به نظر می رسد ؟ شاید حتی شکم او نیز کمی برآمده شده است! گذشته از شوخی ، احتمال دارد از انتهای سه ماه اول تا زمانی که زایمان کنید، همسرتان نیز دچار نشانه هایی از بارداری می شود این حالت  couvades syndrome نام دارد .

۵-میل جنسی شما افزایش می یابد: اگر برای حامله شدن مجبور بودید یک روز در میان با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید ، حالا دیگر هر دو آسوده خاطر باشید . در واقع ، بسیار متعجب خواهید شد که حداقل در دوره ای از بارداری از این اجبار رها هستید. می دانید چرا ؟ زیرا به علت جریان خون اضافی در نواحی پایین بدن ، میل جنسی در شما به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت.

۶-چیزی به نام تهوع صبحگاهی وجود ندارد : خبر بد این است که این ناخوشی برای تمام روز ادامه دارد ( و اغلب شب هنگام بدتر می شود) هفته ی ششم بارداری که هورمون های شما شروع به ترشح می کند ، مشکل آغاز می شود و معمولاً وقتی وارد سه ماهه ی دوم بارداری شدید و جفت وظایف خود را به عهده گرفت ، این حالت از بین می رود.

۷-واقعاً به جای دو نفر نمی خورید : گاهی زیاده روی در خوردن برای کمک به نفر دوم مناسب است ، اما نباید به جای دو نفر بخورید . اگر بارداری خود را با وزن و شاخص توده ی بدنی سالمی شروع کردید ، فقط باید روزانه ۱۲۰۰ کیلوژول اضافی مصرف کنید.

۸-مردم با شما مهربان خواهند بود : همیشه به ردیف جلوی صف فرستاده می شوید. همه از شما می پرسند ، حالتان چطور است و خود و فرزندتان هدیه باران می شوید. اما پس از اتمام این دوره ی « ماه عسل » فرزندتان شروع به گریه می کند و افراد از دور و برتان پراکنده می شوند . به خود نگیرید ، این حباب زمانی باید بترکد . با دوستان جدیدتان که به تازگی مادر شده اند ، در این مسیر همراه شوید .

منبع : مجله نی نی پلاس

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.