نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری

340
نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری

ویکی نی نی :زنان در دوران بارداری بدلیل تغییرات هورمونی ممکن است دچار تغییرات خلق و خوی گردند و همین امر ممکن است باعث ایجاد افسردگی استرس و بدخلقی در زنان باردار شود . شوهر یکی از افرادی است که میتواند دوران پر استرسبارداری را برای همسر خود به دورانی پر از نشاط و آرامش تبدیل کند . سری کارهایی که یک شوهر میتواند در دورن بارداری همسر خود برای آرامش بخشیدن به او انجام دهد بشرح زیر است :
۱. ماساژ دادن همسر باردار : ماساژ دادن خانم باردار بمقدار زیادی از نگرانی و استرس او  می کاهد  و به شوهر نیز  فرصت خوبی برای حرف زدن با همسرش  میدهد. البته این کار نباید به مدت و میزان زیادی انجام گیرد زیرا ممکن است باعث ایجاد انقباضات شکمی و زایمان زودرس گردد .

Massage pregnant wife

۲ کمک به نظافت منزل ممکن است فکر کنید نظافت منزل چه ربطی به کم شدن تنشها در زنان باردار دارد بله شما میتوانید با تمیز کردن مکانهایی مانند دستشویی و حمام که برای خانم باردار کمی مشکل میباشد باعث شوید ذهن اورا از چیزهایی مانند تمیز کردن منزل راحت کنید . حتی اینکار با مرتب کردن کمد لباسها یا آماده کردن اتاق نوزاد  نیز میتواند اتفاق بیفتد .

Help to clean house in pregnancy

۳. تا جایی که میتوانید و برایتان مقدور است به همسر خود توجه کنید . اگر همسرتان سرکار میرود با یک اس ام اس یا تلفن بین روز حال اورا جویا شوید و مطمئن باشید این برای ارامش روحی او بسیار موثر خواهد بود . در رفتن به جلسات معاینه یا کلاسهایزایمان همسر خود را همراهی کنید .

Pregnancy and caring wife

۴. باهم به گردش و بیرون بروید : زمانی را برای پیاده روی فیلم دیدن و شام خوردن در بیرون از منزل برنامه ریزی کنید و اجازه دهید در این زمانها صحبتی از مسایل و مشکلات بارداری به میان نیاید خوش باشید و از لحظات دونفره تان لذت ببرید.

Pregnant wife

۵. درباره زایمان علایم زایمان طبیعی و مراحل زایمان طبیعی و همینطور سزارین تحقیقاتی کنید و در باره نحوه تولد کودک خود با یکدیگر صحبت کنید . درباره بیمارستان زایمان نیز خودتان برای پرس و جو کردن پیش قدم شوید و اجازه دهید همسرتان متوجه حساسیت شما در این زمینه شود .

Research on pregnant women

۶. باهمدیگر کتاب بخوانید : شما میتوانید کتابهایی درباره کودکیاری یا بارداری و زایمان را باهم مطالعه کنید . دانستن مسایل و مشکلات بارداری و توجه شما به آنها میتواند موجب دلگرمی همسر باردار شما باشد پس نسبت به مشکلات او بیتفاوت نباشید و به حرفا و ناراحتی های او بخوبی گوش دهید .
Pregnancy book with wife
۷. اجازه دهید همسر باردارتان به اندازه کافی استراحت کند . برخی خانمها در طول شب و مخصوصا در ماههای پایانی بارداریخواب درستی ندارند و بایستی در طول روز این مساله را جبران کنند .  پس برای آنها مجالی را فراهم کنید تا بتوانند بخوبی استراحت کنند .

Pregnancy and wife
۸. به جنین درون شکم مادر توجه کنید . ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید .” یک لحظه دستت را اینجا بگذار” یا مثلا همسرتان می گوید که بچه ناگهان حرکت نمی کند. دست خود را بهنگام  تماشای تلویزیون یا زمانیکه دراز کشیده روی شکم همسر خود  بگذارید.

Pregnancy and wife

۹٫ سعی کنید اجباری در برقرار کردن روابط اضافی با دیگران و یا دعوت مهمان یا مهمانی رفتن برای همسر خود ایجاد نکنید .

Party pregnancy

مطمئن باشید ایجاد محیط آرام و بدون تنش و استرس اضافی برای مادر باردار میتواند در آینده تاثیر مستقیمی ر فرزند شما داشته باشد زیرا هورمونهای استرس در خون ترشح شده و از طریق بند ناف به جنین منتقل میگردند .

منبع:کودک آنلاین

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.