نشانه ‏های جفت سرراهی

256

مشخص ‏ترین نشانه جفت سرراهی عبارت است از: خونریزی  بدون درد و بدون وجود انقباضات رحمی . این مشکل معمولاً تا انتهای  سه ماهه دوم یا پس از آن که دهانه رحم باریک می ‏شود و اتساع آن باعث پارگی  جفت می ‏گردد، رخ نمی ‏دهد.

خونریزی ناشی از جفت سرراهی بدون هیچ پیش آگهی رخ می ‏دهد و می تواند بسیار شدید باشد. خونریزی  زمانی  رخ می ‏دهد که دهانه رحم شروع به گشاد شدن می ‏کند و خون از آن خارج می ‏گردد.

زمانی  که یک زن باردار در نیمه پایانی  بارداری  خود دچار خونریزی  از راه واژن می ‏شود، باید به جفت سرراهی مشکوک شد. نمی ‏توان با معاینه جسمانی متوجه وجود این مشکل شد چرا که انجام معاینه لگنی می تواند خونریزی را تشدید کند. پزشکان برای  تشخیص جفت سرراهی از سونوگرافی  استفاده می ‏کنند. سونوگرافی در نیمه دوم بارداری بسیار دقیق است زیرا رحم و جفت بزرگ‏تر شده‏اند و مشاهده آنها آسان‏تر است.

اگر جفت سرراهی داشته باشید، پزشک به شما توصیه خواهد کرد که معاینه لگنی  نشوید. این نکته را زمانی  که به ملاقات پزشک دیگری می ‏روید یا به بیمارستان مراجعه می ‏کنید، فراموش نکنید.

در صورت وجود جفت سرراهی ، احتمال قرار داشتن جنین در وضعیت بریچ بیشتر است. به همین دلیل معمولاً برای  کنترل خونریزی ، سزارین انجام می ‏شود. مزیت سزارین آن است که می ‏توان ابتدا نوزاد را متولد کرد و سپس جفت را خارج نمود تا رحم اجازه جمع شدن و انقباض پیدا نماید. در این شرایط خونریزی  به حداقل می ‏رسد.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.