مقاربت پس از زایمان

359
مقاربت پس از زایمان

ویکی نی نی:اگر دوران بعد از زایمان شما مانند اکثر خانم ها باشد مقاربت جنسی آخرین چیزی است که به آن فکر می کنید. ممکن است متوجه شوید تمایل جنسی تان در طول چند هفته یا چند ماه بعد از بارداری در حد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. این بازگشت تمایل ممکن است به سرعت اتفاق بیفتد ولی برای برخی نیز ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد.

تغییرات بنیادی هورمونی که پس از زایمان صورت می گیرد به طور مستقیم بر اندام های جنسی شما تاثیر می گذارد. افت سریع استروژن به فقدان لیزی در مهبل منجر می شود و همچنین رگ های خونی کمتر پر می شود. به همین دلیل مقاربت بعد از زایمان می تواند دردناک باشد و گاهی به طور کامل ارضا کننده نباشد. با گذشت زمان سطح هورمون ها به حد قبل از دوران بارداری بر می گردد و مشکل برطرف می شود. در این میان، استفاده از چرب کننده های مخصوصی که برای این منظور به فروش می رسد کمک می کند.

خستگی و فشار روحی ناشی از مراقبت یک نوزاد، تمایل جنسی را در بعضی از خانم ها کاهش می دهد. توجه شما و همسرتان بیشتر بر روی نوزاد است. وقتی برای خود تنظیم کنید تا تنها در کنار یکدیگر باشید. این زمان با هم بودن نیاز به مقاربت ندارد، تنها یکدیگر را در آغوش بگیرید و احساسات خود را ابراز کنید.Sex after childbirth

اکثر پزشکان به خانم ها توصیه می کنند به مدت چهار تا شش هفته بعد از زایمان از مقاربت پرهیز کنند تا به مهبل، رحم و پرینه فرصتی برای ترمیم و بهبودی داده شود و خونریزی متوقف گردد. هنگام مراجعه به پزشک در هفته ششم می توانید در مورد روش های مختلف جلوگیری از بارداری با او صحبت کنید.

 

منبع:فرزند نت

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *