معاینه پیش از بارداری

181

ویکی نی نی به نقل از دانشنامه فرزند: در معاینه پیش از بارداری، پزشک شما، زمینه های نگرانی را شناسایی کرده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می نماید و تلاش می کند که شما و فرزند تان را حتی قبل از اینکه باردار شده باشید، سالم نگه دارد. در این مسیر عوامل متعدد و تاثیر گذاری وجود دارد، که پزشک در مورد آن ها از شما سوالاتی خواهد پرسید.

Examination before pregnancy

پزشک شما باید از بارداری های قبلی شما اطلاعات کاملی داشته باشد تا بتواند برای بهترین وضعیت و کنترل بارداری های آینده تصمیم گیری نماید. بارداری های قبلی، هر نوع سقط جنین یا نوزادان نارس، چند قلویی یا هر وضعیتی که می تواند مجدد اتفاق بیافتد را باید به پزشک توضیح دهید. به عنوان مثال دانستن این که در گذشته مشکلاتی مانند فشار خون بالا یا درد زودرس زایمان داشته اید، برای پزشک مفید است. سابقه بیماری های مربوط به زنان هم به همان اندازه اهمیت دارد، چرا که اطلاعاتی مانند جراحی قبلی بر رحم یا دهانه آن، یا سابقه قاعدگی های نامنظم نیز می تواند بر بارداری شما تاثیر گذار باشد.

سابقه خانوادگی
سوابق خانوادگی شما می تواند پزشک را از شرایطی که ممکن است برای شما مشکل ساز باشد، آگاه سازد. با بررسی سوابق خانوادگی خود می توانید شانس ابتلا به اختلالات خاص قبل از بارداری، مانند اسپینا بیفیدا (بیرون زدگی نخاع) یا نقایص لوله عصبی را کاهش دهید. اطلاع از بیماری های گوناگون ژنتیکی در خانواده می تواند برای پزشک شما مفید باشد.

نکته:
اگر تصمیم دارید از تخمک یا اسپرم اهدایی استفاده نمایید، سابقه ژنتیکی اهدا کننده به همان اندازه سایر موارد بیولوژیکی والدین اهمیت دارد. پس بهتر است تا آن جا که می توانید تحقیق کنید.

ریشه های قومی و نژادی
احتمالا در معاینه پیش از بارداری از شما سوالاتی درباره والدین و تیره پدر بزرگ و مادر بزرگ های تان هم پرسیده شود. دلیل این سوالات این است که برخی از مشکلات موروثی، در جماعت خاصی متمرکز شده است. هر چه سریع تر به چنین مشکلاتی پی ببرید، زمان بیشتری برای کسب اطلاع و بررسی تمام راه های انتخابی خود در اختیار خواهید داشت.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.