مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر نقص‌ هنگام تولد

158
مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر نقص‌ هنگام تولد

ویکی نی نی: در سال های اخیر، مطالعات متعدد حاکی از ارتباط بین مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر نقص‌های هنگام تولد بوده است.

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از مهر، مصرف داروهای ضد افسردگی توسط مادر، به عنوان مهارکننده‌های باز جذب سروتونین با نام مخفف اس‌ اس ‌آر آی ‌ها (SSRI) شناخته می شوند،باعث افزایش خطر نقص نوزاد هنگام تولد می شود.
این مطالعه نشان می دهد که زنانی که در اوایل حاملگی از داروهای SSRI استفاده کرده اند به احتمال بیشتر فرزندانی به دنیا می آورند که نواقصی چون مشکلات قلب و شکل غیر طبیعی مغز و جمجمه دارند.
به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، حدود ۱۳درصد از زنان باردار و مادرانی که تازه فارغ شده اند دچار افسردگی می شوند. برخی از این زنان به داروهای ضد افسردگی، که یکی از شایع ترین آن ها SSRI ها هستند، روی می آورند.
کاربرد اصلی SSRI ها در درمان افسردگی بالینی است. این داروها غالبا برای اختلالات اضطرابی ، مانند اضطراب اجتماعی، اختلالات هراس، اختلال وسواس، اختلالات خوردن، درد مزمن و گاهی اوقات، اختلال استرس پس از سانحه تجویز می‌شوند. آنها همچنین اغلب برای درمان اختلال مسخ شخصیت استفاده می‌شوند، هر چند به طور کلی با نتایجی ضعیف همراه هستند.

Antidepressants Maternity
منبع:سلامت نیوز

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.