مرگ میلیون‌ها نوزاد و مادر به علت فقدان دسترسی به ماما

164

سلامت نیوز : سرمایه گذاری بیشتر برای پرورش ماماها می‌تواند جان میلیونها نوزاد و صدها هزار زن در جهان را که هنوز هر ساله به دلیل فقدان دسترسی به این امکانات جان خود را از دست می‌دهند، نجات دهد.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام سازمان ملل متحد نخستین گزارش مامایی جهانی در ۳۵ سال اخیر تهیه شده که بر این اقدامات برای نجات جان انسانها و جلوگیری از معلولیت و تربیت ماماهای ماهر تأکید دارد که م‌ تواند منجر به توسعه اقتصادی کشور بشود.

افزایش دسترسی به ماماها به محوری برای تلاش‌های بهداشتی جهانی تبدیل شده که یکی از اهداف جامعه جهانی برای کاهش مرگ و میر کودکان و بهبود بهداشت مادران و مبارزه علیه ایدز مالاریا و سایر بیماریها بوده است.

به نوشته رویترز در این گزارش آمده که به دلیل عدم دسترسی به ماما هر ساله ۳۵۸ هزار زن و ۶/۳ میلیون نوزاد به دلیل پیچیدگی‌های امر زایمان و دوران پس از تولد جان می‌بازند و حدود ۳ میلیون جنین نیز مرده به دنیا می‌آیند.

این گزارش سازمان ملل در ۵۸ کشور که فقط ۶۰ درصد تولد جنین‌های مرده دنیا را دارا هستند انجام شده اما ۹۱ درصد آمار مرگ و میر متعلق به این کشورهاست.

۹ کشور کامرون، چاد، اتیوپی، گینه، هائیتی، نیجر، سیرالئون، سومالی و سودان نیاز به افزایش دست کم ۶ تا ۱۵ برابری ماماها دارند.
سلامت نیوز: مرگ میلیون‌ها نوزاد و مادر به علت فقدان دسترسی به ماما

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.