مخاطرات ماموپلاستی قبل از بارداری

90
مخاطرات ماموپلاستی قبل از بارداری

ویکی نی نی:یک جراح عمومی با تاکید بر اینکه عمل افزایش بافت ماموپلاستی (جراحی پستان) قبل از دوران حاملگی خطرناک است، گفت: جراحی‌های کوچک کننده پستان نه تنها باعث خارج شدن مقدار زیادی از سلول‌های تولید کننده شیر از بدن می‌شود، بلکه بسیاری از مجاری شیری نیز قطع می‌شوند.

دکتر محمدعلی افسری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه بیشتر زنانی که ماموپلاستی انجام می‌دهند به دلیل داشتن پستان‌های بزرگ است، گفت: گاه پستان‌های بزرگ نه تنها ظاهر زیبایی برای فرد ندارد، بلکه باعث بروز درد در قسمت گردن، شانه، کتف و کمر می‌شود. همچنین باعث ایجاد انحراف در‌ ‌وضع نشستن و در موارد شدیدتر باعث مشکل تنفسی می‌شود.

Mammaplasty risks before pregnancy

وی خاطرنشان کرد: بزرگی این اندام می‌تواند ناشی از افزایش بافت چربی یا بافت شیرساز پستانی باشد که در این صورت با افزایش فعالیت فیزیکی و نیز رعایت رژیم‌های لاغری و در نهایت کم کردن وزن، نمی‌توان تاثیر زیادی بر کاستن از حجم و وزن پستان ایجاد کرد، اما اگر این افزایش حجم، ناشی از افزایش بافت چربی باشد، ممکن است با کم کردن وزن، بتوان اثرات کم تا متوسطی بر کاهش سایز پستان ایجاد کرد.

افسری اضافه کرد: با کم شدن نسبی حجم پستان و با توجه به عدم تغییر اندازه پوست آن، این قسمت نه تنها افتاده‌تر به نظر می‌رسد بلکه در اثر چاقی و لاغری شیارهایی روی پوست ایجاد می‌کند که در این صورت مشکل زیبایی بیمار را حل نمی‌کند.

وی گفت: جراحی‌های کوچک کننده پستان نه تنها باعث خارج شدن مقدار زیادی از سلول‌های تولید کننده شیر از بدن می‌شود، بلکه بسیاری دیگر از مجاری شیری قطع می‌شوند. همچنین باعث درد و عفونت در ناحیه پستان می‌شود.

این جراح عمومی یادآور شد: اگر چه این عمل می‌تواند برای تمام زنان در تمام سنین انجام شود، اما به طور معمول قبل از اینکه پستان‌ها به طور کامل رشد کنند هرگز نباید این عمل را انجام داد. همچنین زنانی که قصد باردار شدن دارند باید عمل را تا بعد آخرین زایمان خود به تاخیر اندازند؛ چرا که بعد از این عمل، بارداری مجدد باعث بزرگ شدن دوباره پستان‌ها و بروز عوارضی در این عضو می‌شود.

وی استفاده از داروهای خوراکی، پماد و ژل‌ها را در کوچک کردن پستان چندان موثر ندانست و در پایان تصریح کرد: زنانی که دارای اضافه وزن هستند، بهتر است در مرحله اول ابتدا وزن خود را کاهش دهند و در مرحله بعد این عمل را انجام دهند.

منبع:ایسنا

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.