لیزر در زایمان چه کمکی به مادر و نوزاد می‎کند؟

180
لیزر در زایمان چه کمکی به مادر و نوزاد می‎کند؟
ویکی نی نی:رییس انجمن علمی پزشکی لیزری ایران گفت: این انجمن درصدد است زمینه استفاده وسیع تر از لیزر برای درمان زخمها و جای آنها را فراهم کند.
دکتر سهیلا مکملی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: مادران بلافاصله پس از به دنیا آوردن فرزند خود باید با او در ارتباط باشد اما درد ناشی از سزارین باعث کاهش میزان این ارتباط می شود به گونه ای که مادر معمولا در شیردهی دچار اشکال می شود. در نتیجه بسیاری از آنان، کودکان خود را با شیرخشک تغذیه می کنند.
وی با بیان اینکه درمان لیزری روی زخم، بهداشت عمومی مادر و کودک را افزایش می دهد، گفت: لیزر کردن زخم مادران به فاصله کوتاهی از انجام عمل سزارین باعث می شود درد آنان پس از لیزر، کمتر شود و مادران براحتی بتوانند با فرزند خود ارتباط برقرار کنند. حتی شیر مادرانی که کم است بر اثر تابش لیزر ترمیمی افزایش می یابد.
رییس انجمن علمی پزشکی لیزری ایران افزود: یکی از اهداف انجمن استفاده از لیزر ترمیمی در تمام جراحی هاست چرا که انجام این کار باعث کاهش درد بیماران، بهبودی سریع تر و بازگشت زودتر آنان به محیط اجتماعی شده و باعث کاهش هزینه های اجتماعی ناشی از جراحی کارمندان می شود.
وی در ادامه گفت: مطالعه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران درباره درمان زخم جراحی سزارین با استفاده از لیزر در سال ۲۰۰۷ در کنگره جهانی لیزر اروپا ارائه و به عنوان مطالعه برتر انتخاب شد.
مکملی درباره اقدامات انجمن علمی پزشکی لیزری ایران در جهت رواج استفاده از لیزر اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از پزشکان بدون گذراندن دوره های آموزشی از لیزر استفاده می کنند. در این جهت انجمن علمی پزشکی لیزری ایران برنامه های آموزشی را برگزار می کند. از طرف دیگر با برپا کردن کنگره ها و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها قصد آگاه سازی بیماران درباره تاثیرات استفاده از لیزر در درمان زخمهای جراحی ها را دارد.

منبع:ایسنا

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *