عوارض ناشی از آبله مرغان در دوران بارداری

231
عوارض ناشی از آبله مرغان در دوران بارداری

آبله مرغان در دوران بارداری می تواند عوارضی برای شما و هم برای فرزندتان ایجاد نماید. با این حال خطر ابتلا به این عوارض بسیار کم می باشد. عوارض ناشی از آبله مرغان در دوران بارداری بسیار به ندرت می تواند منجر به مرگ شود.

Windpocken in der Schwangerschaft
ذات الریه
حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد زنان باردار، در اثر آبله مرغان دچار ذات الریه می گردند و ۴۰ درصد از آن ها در خطر مرگ قرار دارند. در صورتی که آبله مرغان سبب ذات الریه گردد، دو تا شش روز پس از ظاهر شدن دانه های پوستی (تعداد زیادی لکه های قرمز کوچک)، ذات الریه به وجود می آید. در صورتی که دچار آبله مرغان شده اید و علایمی از جمله تنگی نفس یا سرفه های خشک دارید باید سریعاً به پزشک خود مراجعه نمایید.

در صورتی که در سه ماهه اول و دوم بارداری به آبله مرغان مبتلا شوید خطرها کمی بیشتر می باشد. بیشترین احتمال خطر زمانی است که شما در هفته ۱۳ تا ۲۰ بارداری باشید. این خطرات شامل انتقال عفونت به جنین، همچنین سندرم واریسلای مادرزادی یا سندرم آبله مرغان مادرزادی CVS می باشد.

سندرم آبله مرغان مادرزادی عوارضی برای کودک به وجود می آورد، از جمله این عوارض شامل اثرات زخم (مانند زخم هایی که بر روی بدن کودکان به دلیل آبله مرغان ایجاد می گردد)، اندام ناهنجار مانند سر غیر عادی کوچک و ناهنجاری در رشد دست ها و پاها، تاخیر در رشد و تکامل، ناهنجاری های عصب شناختی مانند عقب ماندگی ذهنی و مشکلات بینایی می باشد.

در صورتی که به آبله مرغان مبتلا شده اید می توان از طریق آزمایش سونوگرافی دقیق، نشانه هایی از نقص یا مشکلات دیگر را تشخیص داد. چنانچه در فاصله پنج روز قبل یا پنج روز بعد از زایمان مبتلا به آبله مرغان شوید، فرزندتان در معرض خطر بروز عفونت شدید آبله مرغان در دوره نوزادی قرار می گیرد که می توان با تزریق گلوبولین مصونیت زای واریسلا زوستر به نوزاد، این احتمال را تا حد زیادی کاهش داد.

منبع:farzand.net

اگر عضو اینستاگرام هستید و هنوز به جمع ویکی نی نی اینستاگرام نپیوسته‌اید، با مابپیوندید:wikinini.com_official

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *