عفونت‏ های قارچی (ولوو واژینیت مونیلیایی ) را بیشتر بشناسید

123

عفونت‏های  قارچی  (مونیلیایی ) در زنان باردار شایع ‏تر از زنان غیرباردار هستند. هیچ تأثیر نامطلوب عمده ‏ای  روی  بارداری  ندارند ولی  می ‏توانند سبب بروز ناراحتی  یا نگرانی  برای  شما شوند.

گاه درمان و کنترل عفونت‏های  قارچی  در دروان بارداری  سخت ‏تر است. ممکن است به درمان‏های  مکرر و یا دوره ‏های  طولانی ‏تر درمان (۱۰ تا ۱۴ روز به جای  ۳ تا ۷ روز) نیاز باشد. مصرف کرم‏ هایی  که برای  درمان این نوع عفونت تجویز می ‏شود، در دوران بارداری  بی ‏خطر است. لازم نیست همسر شما هم تحت درمان قرار گیرد.

نوزاد ممکن است پس از عبور از مجرای  زایمانی  آلوده به ولوو واژینیت مونیلیایی ، دچار برفک دهان شود. درمان با نیستاتین مؤثر است اما از مصرف فلوکونازلدر دوران بارداری  بپرهیزید؛ استفاده از این دارو ممکن است در دوران بارداری  خطرناک باشد.

واژینیت تریکومونایی 

واژینیت که واژینیت تریکومونایی  یا تریکومونازیس نام دارد هیچ تأثیر عمده ‏ای  بر روی  بارداری  ندارد. اگر چه برخی  متخصصان معتقدند که  می تواند باعث زایمان پره‏ ترم شود. با این حال ممکن است در درمان مشکلی  ایجاد شود، چرا که برخی  پزشکان اعتقاد دارند مصرف مترونیدازول ــ داروی  انتخابی  درمان این عفونت ــ در سه ماهه اول بارداری  صحیح نیست. اکثر پزشکان مترونیدازول را تنها برای  عفونت‏های  شدید و پس از سه ماهه اول بارداری  تجویز می ‏کنند.

HPV: ویروس پاپیلومای  انسانی  (کوندیلوما آکومیناتا)

بیش از ۱۰۰ ویروس متفاوت تحت واژه ویروس پاپیلومای  انسانی  وجوددارد. ویروس پاپیلومای  انسانی  (HPV) نوعی  ویروس است که سبب ایجاد زگیل‏ هایتناسلی  ــ یا به عبارت دیگر کوندیلوما آکومیناتا ــ می ‏شود. برخی  گونه ‏های HPVباعث ایجاد زگیل‏های  تناسلی  می ‏شوند و بعضی  از انواع این زگیل‏ های  تناسلی  می ‏توانند باعث ایجاد سرطان دهانه رحم و اعضای  تناسلی  شوند. HPV یکی  از معمول‏ ترین بیماری ‏های  منتقله جنسی  در آمریکا است. ۲۰ میلیون آمریکایی  HPV دارند و موارد جدیدی  سالانه اتفاق می ‏افتد.

آزمایش دهانه رحم (پاپ اسمیر) که در یکی  از اولین جلسات مراقبت دوران بارداری  انجام می ‏شود،  می تواند خیال شما را از نظر عدم وجود این عفونت، راحت کند. HPV یکی  از اصلی ‏ترین علل غیرطبیعی  بودن آزمایش دهانه رحم است.

اگر دارای  زگیل‏ های  تناسلی  هستید، پزشک خود را در اولین جلسه مراقبت حین بارداری ، در جریان بگذارید. در دوران بارداری  باید از بعضی  روش‏های  درمانی  مانند برداشت زگیل با لیزر یااسید، اجتناب کرد. در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.

اگر دچار زگیل‏ های  تناسلی  گسترده باشید، ممکن است برای  جلوگیری  از خونریزی  شدید، انجام عمل سزارین ضرورت پیداکند. زائده‏ های  پوستی  (زگیل‏ها) اغلب در دوران بارداری  رشد می ‏کنند و بزرگ‏تر می ‏شوند. در برخی  موارد نادر، این زگیل ‏ها باعث انسداد واژن به هنگام زایمان می ‏شوند. مشخص شده است که نوزادان نیز پس از زایمان دچار پاپیلومای  حنجره (تومورهای  خوش خیم کوچک روی  طناب‏های  صوتی ) می ‏شوند. واکسن HPV در سال ۲۰۰۶ دردسترس قرار گرفت و برای  همه زنان در سن ۲۶-۹ سال توصیه شده است. واکسن HPV به‏وسیله  FDAبعنوان رده  B در حاملگی  طبقه ‏بندی  شده است، اما مصرف آن طی  حاملگی  توصیه نمی ‏شود. این واکسن برای  دوران شیردهی  هم سالم درنظر گرفته شده است.

 

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.