سردردها و میگرن در بارداری

49

سردردهای تنشی به دلایل زیادی ایجاد می ‏شوند مانند استرس، خستگی ، گرما و سر و صدا. سردردهای خوشه ‏ای که حدود یک ساعت هر بار طول می ‏کشد و می تواند هفته ‏ها یا ماه‏ها ادامه یابد. استامینوفن برای مصرف در این شکل از سردردها مناسب است.

اگر نخواهید برای یک سردرد سنگین دارو مصرف کنید یک روسری را از درازا تا کنید تا به‏ صورت باندی با عرض ۲ اینچ درآید، آن را دور سرتان ببندید و در نقطه ‏ای که درد در آنجا شدیدتر است گره بزنید. این عمل فشار جریان خون را به منطقه کاهش داده و احساس ضربه را که به ‏دلیل التهاب عروق خونی است، تسکین می ‏دهد.

میگرن: سردردهای میگرن اغلب اختلالی ارثی هستند. تقریبا ۱ نفر از هر ۵ زن حامله در زمان‏هایی در حاملگی میگرن دارد. میگرن می تواند از ساعت‏های کم تا بیش از ۳ روز طول بکشد. برخی زنان به‏ دلیل تغییرات سطوح هورمونی بیشتر در حاملگی از آن رنج می ‏برند.

زنجبیل ممکن است در میگرن کمک کننده باشد. مطالعات نشان می ‏دهد که یک انگشت پودر زنجبیل در آب ممکن است به ‏عنوان نسخه پزشکی مؤثر باشد.

تحقیقات نشان می ‏دهد که زنجبیل می تواند تولید پروستاگلاندین‏ها را مهار کند که درد را ایجاد می ‏کنند. زمانی که اولین بار علائم میگرن را احساس کردید، ۳۱ قاشق‏ چای خوری پودر زنجبیل را در یک فنجان آب مخلوط کنید، این مخلوط را ۳ یا ۴ بار در روز برای ۳ روز بنوشید تا تسکین بیابید.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.