زنان باردار، این دارو را فراموش نکنید

195
زنان باردار، این دارو را فراموش نکنید

ویکی نی نی:یکی از نقایصی که خلقت مادرزادی را جنین را تهدید می‌کند وجود نقص در لوله‌ عصبی است (که به نام‌های مننگوسل، مننگومیوسل از آن ها یاد می‌شود). تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه گفت: جهت جلوگیری از نقایص لوله عصبی مصرف اسید فولیک بسیار مهم است.

وی ضمن اشاره به مداخلات صورت گرفته جهت تامین حدودی اسید فولیک تصریح کرد: مداخلاتی همچون انجام غنی ساز آن با آرد و آهن و همچنین استفاده از روش مکمل‌یاری در دوران قبل از بارداری، خود بارداری و پس از آن صورت پذیرفته است.

Tablets during pregnancy
زنان باردار، این دارو را فراموش نکنید

این متخصص تغذیه اظهار کرد: اسید فولیک جزء ویتامین‌ های گروه B طبقه بندی می شود و از محلول در آب است و دارای منبع ذخیره سازی آن هم در کبد است.

نیستانی افزود: اسید فولیک در همه گونه‌های غذایی اعم از گیاهی و جانوری وجود دارد، اما به دلیل ضرورت مصرف‌ آن در دوران بارداری ممکن است به قدر کافی تامین نشود، به همین جهت باید از مکمل های اسید فولیک حتما استفاده شود البته در زمان عادی این میزان موجود در مواد غذایی حدود ۴-۶ ماه نیاز بدن را تامین می‌کند.

وی پیرامون نحوه عملکرد افراد مراقبت کننده از تغذیه مادران باردار جهت مصرف اسید فولیک خاطر نشان کرد: این افراد با تجویز مکمل‌ ها اسید فولیک مورد نیاز مادران باردار را تامین می‌کنند و از این طریق ضمن کمبود جبران آن از بروز نقایص لوله عصبی جنین جلوگیری به عمل می‌آورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.