رفلکس معدی ـ مروی در بارداری چیست ؟

84

بیماری  رفلکس معدی  ـ مروی  یا بیماری  رفلکس اسید که ممکن است با سوزش سردل در طی  حاملگی  اشتباه گرفته شود خیلی  معمول است اما باید تحت بررسی  قرار گیرد.

چطور می ‏توان تفاوت آن را برای  شما توضیح داد؟ در GERD، اسید معده به مری  برمی ‏گردد که اغلب زمانی اتفاق می ‏افتد که اسفنگتر تحتانی  مری  بیش از آنچه که باید باشد شل است. ۳ علامت شایع بیماری  رفلکس اسید؛ سوزش سردل، طعم تلخی  و شوری  و مشکل در بلغ هستند. علائم دیگر ممکن است شامل سرفه مداوم، گرفتگی  صدا، درد قفسه سینه و شکم باشند.

تفاوتهای  میان سوء هاضمه و سوزش دل

برخی  مردم که از سوزش سردل رنج می ‏برند می ‏گویند که از سوع هاضمه رنج می ‏برند. اما سوءهاضمه چیز مشابه سوزش سردل نیست. اگرچه آنها محرکهای  مشابه‏ای  دارند و درمان آنها در موارد زیادی  مشابه است ولی  آنها با هم تفاوت دارند. سوء هاضمه یک مشکل است و سوزش سردل ممکن است علامت سوءهاضمه باشد. سوءهاضمه احساس ناراحتی  مبهم و درد در قسمت فوقانی  شکم و قفسه سینه است شامل احساس تورم و پری  معده که با آروغ و تهوع همراه است گاهی  سوزش سردل یک علامت به شمار می ‏آید.

موارد زیادی می تواند سوء هاضمه را تحریک کند؛ زیاده خوری ، خوردن یک غذای  خاص، نوشیدن الکل و نوشیدنی ‏های  کربنی ، سریع خوردن و زیادخوردن، خوردن غذاهای  چرب و طعم‏ دار و ادویه‏ دار، نوشیدن کافئین زیاد، سیگار کشیدن، خوردن غذاهای  پرفیبر از دسته‏ اند. مطالعات نشان می ‏دهد که اضطراب و افسردگی می تواند علائم را بیشتر و بدتر کند. دلایل دیگر سوءهاضمه شامل ورم مثانه و گاستریت حاد و مزمن و التهاب حاد و مزمن لوزالمعده، زخم دئودنال، زخم معده و مصرف آنتی ‏بیوتیک و آسپیرین و NSAID ها هستند.

مراقب غذاهایی  که می ‏خورید باشید. خوردن غذاهای  ادویه‏ دار، اسیدی  و پرچرب ممکن است رفلکس اسید را بدتر کند. فقط پزشک شما  می تواند مشخص کند که رفلکس اسید یا GERD دارید یا خیر، پس اگر نگران هستید با وی  در ویزیت قبل بارداری  خود صحبت کنید. پزشک شما داروی  مناسب دوران بارداری  را برایتان تجویز می ‏کند. اگر در حال حاضر داروی  بدون نسخه یا با نسخه پزشک مصرف می ‏کنید تا مشکلتان حل گردد، پزشک خود را قبل از ادامه مصرف آنها در جریان بگذارید.

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.