درمان انواع شدیدتر PPDS

165

علاوه بر حداقل علائم مرتبط با افسردگی  پس از زایمان، سندرم افسردگی  بعد از زایمان می تواند به دو صورت دیده شود. بعضی زنان دچار افسردگی  حاد می ‏شوند که هفته‏ ها تا ماه ‏ها طول می ‏کشد. این زنان قادر به غذا خوردن یا خوابیدن نیستند، احساس بی ‏ارزش بودن و تنهایی  می ‏کنند، غمگین هستند و بسیار گریه می ‏کنند. برخی زنان احساس اضطراب شدید، نگرانی و بی ‏قراری می ‏کنند. ضربان قلب آنها افزایش می ‏یابد و بعضی زنان بدشانش، هر دو حالت را تجربه می ‏کنند.

علائم متفاوتی از افسردگی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. اگر هریک از موارد زیر برایتان روی داد با پزشک خود تماس بگیرید.

افسردگی پس از زایمان بیشتر از دو هفته طول می ‏کشد.

افسردگی شدید یا خشم یک یا دو ماه بعد از تولد کودک ظاهر می ‏شود.

احساس غمگینی ،شک و مقصر بودن یا ناامیدی با گذشت هر هفته بدتر شده و در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می ‏کند.

نمی ‏توانید بخوابید، حتی وقتی خسته هستید.

نگرانی  دائمی در مورد کودک.

کاهش علاقه و احساس در مورد کودک یا خانواده‏تان.

حملات اضطراب و نگرانی

فکر صدمه به کودک یا خودتان.

تغییر اشتها، مانند زیاده خوری یا عدم تمایل به غذا

جنون پس از زایمان که ناگهان بروز می ‏کند و با توهمات و خیال‏ های باطل در مورد کودک مشخص می ‏شود، یک فوریت روانی  است چرا که  می تواند به صدمه و یا مرگ کودک منجر شود.

برخی مطالعات نشان می ‏دهد که اگر یک زن در معرض خطر بیشتر از نظر جنون پس از زایمان باشد، طی بارداری  یا بلافاصله بعد از زایمان با مصرف داروهای ضدافسردگی ‏شاخصی می تواند احتمال وقوع آن را کاهش دهد. اکثر پزشکان معتقدند که در برخی  موارد، منافع درمان دارویی بر هرگونه عوامل خطرزا می ‏چربد.

اگر دچار هریک از این نشانه‏ ها شدید،فورا با پزشک خود تماس بگیرید. او شما را در مطب خود خواهد پذیرفت و نسخه ه‏ای برای درمان شما خواهد نوشت. این کار را برای خودتان و خانواده‏تان انجام دهید.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.