توصیه ‏هایی برای تشخیص سندرم داوون

64

در سال ۲۰۰۷، کالج متخصصان زنان و مامایی آمریکا به تمام زنان حامله توصیه کرد تا غربالگری سندرم داوون را انجام دهند بدون توجه به سن‏شان. درگذشته، تست سندرم داوون در ابتدا برای  زنان بالای  ۳۵ سال و آنهایی  که در معرض خطر بودند توصیه می ‏شد.

حتی  تعداد زیادی  از زنان با تشخیص سندرم داوون در کودکشان نمی ‏توانستند حاملگی ‏شان را خاتمه دهند. مهم این است که این اطلاعات را قبل از تولد کودک بدانیم و مراقبت‏های پزشکی خاص می تواند برای زایمان طراحی  و برنامه ‏ریزی  شود.

اگرچه این مشکل به نسبت بیشتری  در زنان مسن روی می ‏دهد، اما اکثریت کودکان متولد شده با سندرم داوون در زنان جوان‏تر بوده ‏اند. زنان جوان‏تر تعداد بیشتری  کودک به دنیا می ‏آورند بنابراین تعداد بیشتری  از کودکان مبتلا به سندرم داوون از زنان جوان‏تر به دنیا می ‏آیند. اگر پزشکتان به شما تست غربالگری  را پیشنهاد می ‏کند مهم است که به آن توجه کنید. هر سؤالی  که لازم است در مورد این مشکل بدانید از پزشکتان بپرسید. به همراه همسرتان تصمیم بگیرید که آیا این تست را باید انجام دهید یا خیر.

کودکان سندرم داوون کودکان خاص هستند: مردم می ‏خواهند بدانند که آیا هیچ دیدگاه مثبتی در کودکان مبتلا به سندرم داوون وجود دارد یا خیر؟ جواب بله است.

به‏ عنوان یک جامعه، ما می ‏دانیم که آنهایی که به سندرم داوون مبتلا هستند کیفیت زندگی  خاص و ارزشمندی  در دنیای ما دارند. این کودکان به عشق محبت و هم‏بازی بودن در فامیل‏ها و دوستان مشهور هستند زمانی  که ما کارهایی جدید یاد می ‏گیریم آنها با کارهایی  ساده ما را خشنود می ‏کنند. آنها تصور زندگی  غیرشرطی  را مجسم می ‏کنند و ما می ‏توانیم یاد بگیریم که چگونه با رابطه برقرار کردن با آنها، آنها را پرورش دهیم.

تربیت کودکان مبتلا مورد بحث است اما این تناقضات در مورد تأثیر این کودکان خاص در زندگی ‏شان مثبت است. اگر شما کودکی  مبتلا به سندرم داوون دارید ممکن است برای  هر تغییر کوچکی در زندگی  کودک خود سخت تلاش کنید. ممکن است زمان‏هایی  احساس عجز و ناراحتی  کنید، اما همه والدین در زمان‏ هایی  این احساسات را دارند.

همه زنان باید حقایق زیر را در مورد کودکان مبتلای خود بدانند:

برخی کودکان سندرم داوون IQ طبیعی دارند.

نمره IQ در این کودکان در ۱۰۰ سال گذشته به‏ طور ثابتی  افزایش یافته است.

کمتر از ۵% این کودکان به شدت عقب‏ مانده هستند.

سطح خواندن این کودکان با برنامه ‏های  آموزشی خاص در مدارس دولتی  از مهد کودک تا کلاس دوازدهم طبقه ‏بندی  شده و متفاوت است و میانگین این کلاس، سوم است.

تقریبا ۹۰% همه کودکان سندرم داوون مانند بالغین قابلیت کارکردن دارند.

اکثر بالغین مبتلا به سندرم داوون قادرند به‏ طور مستقل یا در خانه‏ های گروهی زندگی  کنند.

شخص مبتلا به سندرم داوون اگر در دوران نوزادی ، نجات یابد حدود ۵۵ سال عمر می ‏کند.

خانواده‏ های زیادی در لیست انتظار برای پذیرفتن کودکان سندرم داوون هستند.

کودک مبتلا معمولاً تأثیر مثبتی روی یک خانواده دارد.

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.