تغذیه قبل از بارداری

132

ابزار محاسبه شاخص توده بدنی
ابزار محاسبه میزان کالری مناسب دریافتی
ویکی نی نی:مثلی است که میگوید:(ما همان چیزی هستیم که میخوریم). برای آنکه سیستم بدن ما خوب فعالیت کند و اسپرم و تخمک سالم بسازد باید (سوخت) مناسب و ایده آل به بدن برسانیم.به عبارت دیگر تغذیه مناسب برای سلامتی ضروری است غذایی که میخوریم بر تک تک سلولهای بدن ما تاثیر میگذارد و تغذیه سالم ،نوزاد سالم بار می آورد.
تغذیه ی مناسبِ مردان نیز موجب فعالیت جنسی و اسپرم سالم می شود. تحقیقاتی که در این مورد میزان زاد و ولد در الهای قحطی انجام شده نشان میدهد که تغذیه ی نامناسب به مشکلات باروری می انجامد.
ناتوانی در تولید مثل در واقع یکی از علائم تغذیه ی نامناسب است.تعدادی از دانشمندان درباره ی ارتباط حیاتی بین تغذیه ورشد جنین تحقیقاتی انجام داده اند.تحقیقات این دانشمندان توجه ما را به تاثیر کمبود موادمغذی برتولید مثل جلب میکند.
براساس این تحقیقات بسیاری از نقصهای مادرزادی احتمالی میتواند با تغییر رژیم کم شود و یا از بین برود.
متخصصان توصیه میکنند که زوجها حداقل چهار ماه قبل از بارداری اصول تغذیه ی صحیح را رعایت کنند و البته اگر زودتر هم شروع کنند بهتر خواهد بود.به این ترتیب بدن میتواند کمبود مواد حیاتی را جبران کند.یک دلیل دیگر برای رعایت این زمان آن است که تولید اسپرم های جدید در مردان و آمادگی تخمک برای تخمک گذاری چهارماه طول میکشد.
میتوانید از پزشک خود بخواهید که شما را به یک متخصص تغذیه معرفی کند که در امر تغذیه برای دوران بارداری و قبل از آن تبحر داشته باشد.او میتواند مصرف موادغذایی و کمبودهای احتمالی شما را بررسی و دستور غذایی مناسبی برایتان تجویز کند.
فرد متخصص بعد از چهارماه دوباره ارزیابی را تکرار میکند و برای حفظ تعادل برنامه غذایی جدیدی به شما میدهد تا بارداری انجام شود و دوره ی ایده آل خود را طی کند.

Caffeine and Pregnancy

غذاهای طبیعی
آگاهی افراد از مزایای تغذیه ی مواد تازه ی طبیعی روندی روندی رو به رشد دارد. بنا بر تحقیقی که در سال ۱۹۹۴ در مرکز پزشکی کاربردی دانمارک انجام گرفت بدن مردانی که غذای طبیعی میخورند دوبرابر افرادی که غذاهای متعارف مصرف میکنند اسپرم میسازد.احتمالا مزایای غذاهای طبیعی از نظر علمی در آینده بیشتر اثبات خواهد شد.
نکات مربوط به تغذیه قبل از بارداری :
•    اگر پدر و مادر برای باردار شدن ، هردو از خود مراقبت کنند.فرزندی سالم خواهند داشت.
•    متخصصان توصیه میکنند که زوجها حداقل چهارماه قبل از بارداری ، اصول تغذیه صحیح را رعایت کنند و البته اگر زودتر هم شروع کنند،بهتر خواهد بود.
•    یک رژیم گیاهی متناسب برای تمام مراحل زندگی از جمله برای دوره ی قبل از بارداری و بارداری کاملا کفایت میکند.
منبع:کتاب تغذیه ی دوران بارداری

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.