تغذیه شما

74

شما و همسرتان به یک مهمانی  بزرگ دعوت شده‏اید. تا به حال مراقب تغذیه خود بوده‏اید و در حال حاضر، بارداری شما به روزهای  آخر خود نزدیک شده است. آیا دیگر لازم نیست جلوی  خود را بگیرید؟ آیا می ‏توانید هرچه دوست دارید بخورید و بنوشید؟ شاید بهتر باشد که عادات تغذیه ه‏ای  خود را حفظ کنید. شما می ‏توانید در مهمانی ‏ها هم تغذیه سالمی  داشته باشید. در زیر به روش‏ هایی  برای  لذت بردن از مهمانی ‏ها و تغذیه در این شرایط، اشاره شده است.

پیش از آن که اشتهای  شدید بر شما غالب شود، چیزی  میل کنید یا یک لیوان بزرگ آب بنوشید. اگر خیلی  گرسنه نباشید راحت‏تر می ‏توانید از مصرف غذاهای پر چرب و پر کالری  چشم‏ پوشی  کنید.

همیشه در آغاز مهمانی ، غذاهای  تازه و داغ میل کنید. ممکن است با گذشت زمان، غذاها به اندازه کافی سرد یا گرم نشوند و رشد باکتری ‏ها روی  آنها آغاز شود. بنابراین در آغاز مهمانی  و یا زمانی  که ظرف ‏های غذا مجددا پر می ‏شوند، غذا بخورید.

نوشیدنی الکلی میل نکنید. آب میوه مخلوط شده با ماءالشعیر زنجبیلی  یا شربت آبلیمو بنوشید. اگر در تعطیلات فصلی  هستید و آنها eggnog سرو می ‏کنند، البته یک لیوان بنوشید اگر پاستوریزه و بدون الکل است.

می ‏توانید میوه‏ ها و سبزی ‏های  خام بخورید ولی  از مصرف غذاهای  دریایی خام، گوشت خام و پنیرهای  شُل (مانند پنیر فتا، پنیر بری  و کاممبرت) بپرهیزید. این غذاها می ‏توانند حامل لیستریوز باشند.

اگر نمی ‏توانید با تمایل خود مبارزه کنید، از میز دسر دوری  کنید. بهتر است دور از میز بنشینید و با دوستان خود صحبت کنید.

 

 

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.