تغذیه شما

84

اکنون که به انتهای  بارداری  نزدیک می ‏شوید، ممکن است با برنامه غذایی  خود بیش از گذشته مشکل داشته باشید. شاید از غذاهایی  که می ‏خورید دیگر خسته شده باشید. کودک شما بزرگ‏تر می ‏شود و به نظر می ‏رسد که دیگر جایی  برای  غذا ندارید. ممکن است‏سوزش سردل و سوءهاضمه مشکلاتی برای شما به ‏وجود بیاورند.

اما در هر حال عادت خود به تغذیه سالم را حفظ کنید! مهم است که نسبت به آنچه می ‏خورید، توجه نشان دهید.دقت کنید که بهترین تغذیه را به جنین متولد نشده خود ارائه کنید.

سعی  کنید که هر روز یک واحد سبزی  با برگ سبز تیره، یک واحد غذا یا آب میوه غنی  از ویتامین C و یک واحد غذای  غنی  از ویتامین A (بسیاری  از خوراکی ‏های زرد رنگ مانند هویج، طالبی ، سیب زمینی شیرین منابع خوب ویتامین A محسوب می ‏شوند) مصرف کنید. نوشیدن مایعات را فراموش نکنید.

برای  داشتن تغذیه خوب غذاهای غنی از فیبر مصرف کنید که حل مشکل به یبوست شما در این زمان کمک می ‏کنند. غذاهای پرفیبر می ‏توانند به سوزش سردل شما هم کمک کنند. سیب‏زمینی خود را پوست نکنید. آنها فیبروپتاسیم و کلسیم و ویتامین C و B6 را به رژیم شما می ‏افزایند. حتی می ‏توانید پوره سیب زمینی بخورید که می تواند با پوست باشد، آنها فوق ا‏لعاده خوش طعم هستند.

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.