تغذیه شما

119

بارداری ، نیاز شما به ویتامین‏ها و مواد معدنی  را افزایش می ‏دهد. بهترین روش آن است که با غذاهایی  که می ‏خورید اغلب این نیازها را تأمین کنید. با این حال باید واقع بین بود و اعتراف کرد که این کار برای  بسیاری  از زنان دشوار است. تنها علتی  که پزشک برای  شما قرص ویتامین بارداری  تجویز می ‏کند، کمک به برآورده نمودن نیازهای  تغذیه‏ای  شماست.

برخی  زنان به کمک بیشتر نیاز دارند. بنابراین برای  آنها اغلب مکمل‏ها تجویز می ‏شود. این زنان باردار عبارتنداز: نوجوانان (که بدن آنها هنوز در حال رشد است)، زنان به شدت لاغر، زنانی  که رژیم غذایی  پیش از بارداری  آنها مناسب نبوده است و زنانی  که سابقه زایمان چندقلویی دارند، زنانی که زیاد سیگار می ‏کشند یا نوشیدنی ‏های  الکی  مصرف می ‏کنند، زنانی که بیماری ‏های  مزمن دارند یا داروهای به‏ خصوصی مصرف می ‏کنند، زنانی  که در هضم شیر گاو، گندم و سایر غذاهای  ضروری مشکل دارند نیز به مصرف مکمل‏ ها نیار دارند. در بعضی موارد، گیاه‏ خواران نیز باید از داروهای مکمل استفاده کنند.

پزشک شما در این مورد با شما صحبت خواهد کرد و اگر به دارویی  بیش از قرص ویتامین بارداری  نیاز داشته باشید، او شما را راهنمایی خواهد نمود.

احتیاط: هرگز بدون اجازه پزشک از هیچ مکمل دارویی  استفاده نکنید.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.