تعیین سن حاملگی و زمان زایمان

317
سن حاملگی در هفته های ۱۶-۳۶ تقریبا برابر با ارتفاع رحم به سانتی متر است.
وبلاگ گروهی مادرانه: تعیین سن حاملگی:
۱- زمان اخرین پریود را به سال و ماه و روز بنویسید . به عدد روز ۷ روز اضافه کنید و از عدد ماه ۳ تا کم کنید این میشه تاریخ زایمان البته + و ـ ۲ هفته هم خطا داره.
۲-اگر کسی روز اخرین پریود خود را نداند از سونوگرافی در هفته ۱۴ الی ۲۰ استفاده میشود
۳- زمان ویزیت های بارداری: اولین ویزیت ۶-۸ هفته بعد از اخرین پریود/ تا ۲۸ هفتگی ماهیانه/ تا ۳۶ هفتگی  ۲ بار در ماه (۲۸-۳۶) تا زایمان هفته ای یکبار
۳-سن حاملگی در هفته های ۱۶-۳۶ تقریبا برابر با ارتفاع رحم به سانتی متر است ( یعنی یک متربگدارید روی شکمتون و از بالای ناحیه تناسلی تا جاییکه نی نی رو احساس میکنید اندازه بگیرید هر چقدر شد اون میشه سن حاملگی شما)
۴- ضربان نرمال قلب جنین  در دقیقه ۱۲۰-۱۶۰ ضربه است.
۵- ورم دست و صورت و افزایش فشار خون و دفع پروتین در ادرار خطرناک است و موجب زایمان زودرس میشود(پره اکلامپسی) ولی ورم گوده گذار ساق ومچ پا بدون علایم یاد شده در حاملگی نرمال میباشد.
۶- تهوع و استفراغ در نصف زنان حامله و در ۳ ماه اول حامله اتفاق میافتد با کاهش مصرف غذاهای چرب و ادویه دار نوشیدنی چای زنجبیلی و غذای کم حجم و به دفغات بیشتر، انرا کاهش داد . در موارد شدید میتوان از پرومتازین ، متوکلر پرامید،ویتامین ب۶ استفاذه کرد.
۷-سوزش سر دل: علت ان شل شدن دریچه مری به معده است. و درمان ان با کاهش مصرف غذا و مایعات و غداهای اسیدی و ادویه دار قبل از خواب، کمتر کردن مصرف در هر وعده غدا بلند کردن زیر سر هنگام خواب و نهایتا مصرف انتی اسید

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.