تشخیص جنسیت جنین، آزمایش خون نتیجه می دهد؟

240
تشخیص جنسیت جنین، آزمایش خون نتیجه می دهد؟

ویکی نی نی: ۱- ۳ماهه باردار هستم و برای درمان سردردهای میگرنی استامینوفن می‌خورم. آیا برای جنین مضر است؟

اثرات مضری از مصرف استامینوفن گزارش نشده است ولی در کل در ۳ ماهه اول بارداری باید سعی کنید کمترین مصرف دارو را داشته باشید.

آزمایش خون می‌تواند جنسیت جنین را مشخص کند؟

۲- دو بار سقط جنین به وسیله قرص‌های سقط داشتم. بعد از یکسال و نیم باردار شدم و درد زیادی دارم. آیا ممکن است خطری برای جنین به خاطر استفاده از آن قرص‌ها ایجاد شود.

استفاده از قرص‌های ضد سقط در بارداری­های قبل بوده بنابراین مشکلی برای بارداری فعلی شما به وجود نمی‌­آید.

۳ – در صورتی‌ که در ۳ ماهه اول آزمایش غربالگری را انجام نداده باشیم، آیا در ۶ ماهگی می‌توان این آزمایش را داد؟

آزمایش‌های غربالگری در دو مرحله قابل انجام است، اول در ۳ ماهه اول بارداری و دوم در ۳ ماهه دوم بارداری که البته این آزمایش‌ها حداکثر تا سن ۲۰ هفته حاملگی قابل انجام است.

۴- آیا آزمایش خون می‌تواند جنسیت جنین را قبل از ۴ ماهگی مشخص کند؟ این آزمایش چه نام دارد؟

در حال حاضر آزمایش خون برای تشخیص جنسیت جنین آزمایش PCR است که بعد از هفته پنجم بارداری قابل انجام است.

۵- ماه هفتم بارداری هستم اما تکان خوردن فرزندم زیاد نیست البته یک بار سقط جنین داشتم، برای همین می‌ترسم. آیا به نظر شما مشکلی وجود دارد یا طبیعی است؟

برای اطمینان از طبیعی بودن حرکات جنین باید پس از خوردن یک وعده غذایی یا میان وعده شیرین مثل کیک وآب میوه به مدت یک ساعت به پهلوی چپ خوابیده و حرکت جنین را در این مدت شمرده در صورتی که حرکات جنین بیشتر از ۳ بار باشد طبیعی است.

۶-در هفته ۲۶ بارداری هستم. در سونوگرافی که در اواخر ۶ ماهگی انجام دادم، در جفتم لخته‌های خون دیده شد. گفتند وضعیت  فرزندم نرمال است و وزنش ۷۵۰ گرم است. اما گفتند احتمال دارد جفت در ماه‌های آینده مشکل‌ساز شود و رشد جنین ضعیف شود. آیا راهی برای پیشگیری وجود دارد؟

در این مورد خاص شما به جز استراحت کردن کار دیگری نمی­توانید انجام دهید. شما باید به طور دقیق از نظر کاهش رشد جنین و کاهش آب دور جنین تحت مراقبت باشید و در صورتی که کاهش حرکت جنین داشتید باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

منیع:شهرزاد

 

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *