تاثیر منفی استرس بر زنان باردار

126
تاثیر منفی استرس بر زنان باردار
ویکی نی نی:هورمون استرس در رحم می‌تواند روی رشد مغزی جنین تاثیرگذار باشد، علاوه بر این مادرانی که در دوره بارداری خود استرس داشته‌اند، با احتمال بیشتری نسبت به مادران دیگر صاحب فرزند سرکش، عصبی و زودجوش می‌شوند.

مادرانی که در دوره بارداری خود استرس داشته‌اند، با احتمال بیشتری نسبت به مادران دیگر صاحب فرزند سرکش، عصبی و زودجوش می‌شوند. این تحقیقات برای نخستین بار اثبات کرد رابطه قدرتمندی بین فشار روحی در نخستین ماه بارداری روی مادر و بروز مشکلات رفتاری در کودکان مدرسه‌ای وجود دارد.
Stress in pregnancy
به‌نظر می‌رسد مقادیر بالای هورمون استرس در رحم می‌تواند روی رشد مغزی جنین تاثیرگذار باشد. در این مطالعات که روی هزاران کودک از زمان رشد در رحم مادر تا رسیدن به سن مدرسه انجام شده بود، مشخص شد هورمون‌های استرس می‌توانند باعث بروز مشکلات تمرکز و توجه در کودکان و همچنین بیش‌فعالی در آن‌ها شود. دیگر مشکلات رفتاری هم در این کودکان شایع است.

به این ترتیب باید گفت مادرانی که در دوره بارداری استرس‌های شدید را تجربه می‌کنند، برای مثال از همسر خود جدا می‌شوند یا یکی از نزدیکان خود را از دست می‌دهند با احتمال ۲برابر بیشتر از دیگر مادران باید منتظر کودکی با مشکلات رفتاری باشند. به همین دلیل کارشنان معتقدند، مادران باید در دوره بارداری حمایت عاطفی بیشتری از اطرافیان خود دریافت کرده و تا حد ممکن از عوامل استرس‌زا و نگران‌کننده دوری کنند.

بهترین مطالب  ویکی نی نی را در تلگرام و از طریق  کانال «راهنمای بارداری» در اختیار شما قرار می‌دهد

منبع: سیب سبز

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *