درمان نازایی در زنان(۱)

98

 بچه‌دار شدن آرزوم شده

نازایی در زنان یکی از اختلالاتی است که به دلایل مختلف ایجاد می گردد و حدود ۲۰% از نازایی را تشکیل می دهد. در این مطلب به طور کامل و جامع دلایل نازایی و روش های درمان این بیماری در زنان را مورد بررسی قرار می دهیم.
نازایی شرایطی است که تقریبا از هر شش زوج یک زوج با آن موجه می شوند. وقتی یک زوج در تلاش برای بچه دار شدن موفق نمی شوند عبارت نازایی برای آن ها بکار می رود و اگر علل نازایی از سوی خانم باشد نازایی زنان نامیده می شود.تقریبا ۵۰% نازایی ها به دلیل نازایی در زنان است. در این مطلب به طور کامل علل و روش های درمان نازایی در زنان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
زنان و مردان هر دو می توانند نازا باشند. حدودا یک سوم نازایی ها بدلیل نازایی در زنان می باشد. در حدود ۲۰% از زوج ها نازایی قابل تشخیص نمی باشد. در این مطلب به طور کامل و جامع دلایل و روش های درمان نازایی در زنان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. امیدواریم با استفاده از روش های درمان که در این مطلب ذکر می شود خانم های نازا بتوانند مشکل خود را حل کنند.
علل مهم و برجسته نازایی در زنان
زنان با تعداد معینی تخمک متولد می شوند. بنابراین، با گذشت سالهای باروری تعداد و کیفیت تخمک ها کاهش می یابد. شانس داشتن کودک نیز ۳ تا ۵% پس از سی سالگی هر سال کاهش می یابد. کاهش در باروری پس از سن ۴۰ سالگی نیز افزایش می یابد. نازایی در زنان همچنین ممکن است بخاطر عوامل دیگری ایجاد گردند. که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.
مشکلات تخمدان
عدم تعادل هورمونی، تومور یا کیست، اختلالات خوردن مثل پرخوری یا بی اشتهایی، الکل و مصرف دارو، مشکلات غذه تیروئید، وزن فوق العاده زیاد، استرس، تمرین های شدید که باعث از دست رفتن وزن به میزان قابل توجه می شود.
آسیب به لوله های فالوپ
آسیب در لوله فالوپ از ارتباط بین تخمک ها و اسپرم جلوگیری می کند. عفونت لگن، اندومتریوز و جراحی های لگن ممکن است به لوله های فالوپ آسیب وارد کند. اختلال تورم مثانه، عفونت های قبلی، بافت آسیب دیده، بیماری های مزمن،  حاملگی خارج از رحم در گذشته، نقص مادر زادی، سندرم DES
دلایل هورمونی
برخی از زنان در تخمک گذاری مشکل دارند. تغییرات هورمونی همزمان باعث آزاد شدن یک تخمک از تخمدان می شود و تشکیل پوشش برای بارور کردن تخمک انجام نمی گیرد. این مشکلات با استفاده از نمودار دمای پایه بدن قابلف پیش بینی کیت تخمک گذاری و آزمایش خون برای تعیین سطح هورمون قابل تشخیص می باشد.
گروه اندکی از زنان مشکلات دهانه رحم را دارند که در آن شرایط اسپرم قادر به حرکت از کانال رحم نمی باشد. با تولید غیر طبیعی مخاط و جراحی رحم این مشکل از طریق القاح داخل شکمی قادر به درمان می باشد.
مشکلات رحمی
آناتومی غیر عادی رحم؛ حضور پولیپ ها و فیبروئید
ادامه دارد….
منبع:آرگا

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *