بیماری Rh و کودک در حال رشد شما

191

بیماری می تواند سلول‏های خونی جنین را تخریب کند اگر آنتی ‏بادی ‏های مادر از جفت به کودک عبور کند و سلول‏های خونی بچه مورد حمله قرار می گیرند. کودک  می تواند با زردی و کم‏خونی وتخریب مغزی و نارسایی قلبی تحت تأثیر قرار گیرد. آنتی ‏بادی ‏های شما از جفت عبور کرده و می تواند به خون کودک شما حمله کند. این امر می تواند بیماری خونی ‏ای را در جنین یا نوزاد به‏وجود آورد.

اگر پزشک شما به مشکلاتی از بیماری Rhبرای  کودکتان مشکوک شد، آمنیوسنتز و سنتز از طناب نافی می تواند در تعیین اینکه آیا کودک دچار آنمی است و چه قدر شدید است، کمک کند. این تست‏ها ممکن است بر حسب نیاز هر ۲ تا ۴ هفته تکرار شود. آمنیو سنتز می تواند مشخص کند که آیا جنین Rh مثبت است یا منفی . ممکن است برای  اندازه‏گیری سرعت جریان خون در شریان سر کودک، سونوگرافی لازم باشد. این امر می تواند به شناسایی آنمی متوسط تا شدید کمک کند نه کم‏خونی خفیف.

تست خون مادری  اگر در این زمان صورت گیرد به پزشک کمک می ‏کند تااطلاعاتی در مورد جنین به‏دست آورد. تست موقعیت Rh را در جنین مشخص می ‏کند که ممکن است به این معنا باشد که شما در آینده به آمنیوسنتز برای  تعیین این عامل نیازی  ندارید.

اگر کودک شما مشکلی دارد، عملکردهایی وجود دارد که می تواند قبل از تولد آن، صورت گیرد. کودکان در اوایل هفته ۱۸ حاملگی باانتقال خون درمان می ‏شوند.

 

با شروع حاملگی  شما، تست خون برای  تعیین اینکه Rhمثبت یا منفی هستید صورت می ‏گیرد، اگر آنتی  بادی  دارید. اگر شما Rh مثبت هستید، مانند اکثر مردم، نیازی  نیست که در مورد چیزی  نگران باشید. اگر Rh منفی  هستید ممکن است:

۱٫حساس شده باشید (قبلاً آنتی ‏بادی داشته‏اید)حامگلی  شما بدقت برای  کم خونی  جنینی  و دیگر مشکلات باید کنترل شود.

۲٫حساس نشده‏اید (آنتی بادی ندارید)

شما در هفته ۲۸ آمپول روگام دریافت کرده‏اید.

شما در هفته ۴۰، اگر هنوز حامله هستید آمپول روگام دریافت کرده‏اید.

کودک شما به کمک تست خون در زمان زایمان کنترل می ‏شود که بفهمیم آیا Rh مثبت است یا منفی .

اگر کودک Rhمنفی  است، چیز دیگری  نیاز نیست انجام شود.

اگر کودک Rhمثبت است، تستی  روی  خون شما انجام می ‏شود تا تعیین کند که چه میزان آمپول روگام باید دریافت کنید.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.