بردن دیگران به جلسات مراقبت دوران بارداری

192

تا آنجا که ممکن است با همسرتان در جلسات مراقبت از بارداری حاضر شوید. خوب است که پیش از آغاز دردهای زایمان، پزشک و همسرتان یکدیگر را ملاقات کرده باشند. ممکن است مادرتان و یا مادر همسر شما دوست داشته باشند با شما به مطب پزشک بیایند و ضربان قلب نوه خود را گوش دهند. شاید دوست داشته باشید با خود یک دستگاه ضبط صوت به همراه داشته باشید تا ضربان قلب کودکتان را برای بقیه ضبط کنید. از زمانی که مادرتان شما را باردار بوده است، خیلی چیزها تغییر کرده است؛ مادربزرگ‏ها از این جلسات لذت می ‏برند!

بهتر است پیش از آنکه کسی  را با خود همراه کنید، اول خودتان ضربان قلب کودکتان را شنیده باشید. همیشه نمی ‏توان در اولین جلسه صدای قلب جنین را شنید و این موضوع می تواند نا امید کننده باشد.

همراه بردن بچه‏ ها به مطب پزشک. بعضی زنان، بچه ‏های خود را به جلسات مراقبت از بارداری می ‏آورند. اغلب کارکنان دفتر پزشک ناراحت نمی ‏شوند اگر شما گاه بچه‏ های خود را همراه ببرید. آنها می ‏دانند که نمی ‏شود همیشه فردی را پیدا کرد که مراقب بچه ‏ها باشد. با این حال اگر مشکلی  دارید و یا صحبت شما با پزشک طول می ‏کشد، بچه‏ ها را همراه نبرید.

اگر یکی از بچه‏ ها مریض شده است، تازه از آبله‏ مرغان بهبود یافته یا به تازگی دچار سرماخوردگی  شده است، او را در خانه نگهدارید و سایر افراد حاضر در اتاق انتظار را در معرض عفونت قرار ندهید.

برخی زنان دوست دارند که اگر چند بچه دارند، هر بار یکی از آنها را با خود بیاورند. بچه ‏هایی که در حال گریه کردن یا غر زدن هستند می ‏توانند ایجاد مشکل کنند، بنابراین از پزشک خود بپرسید که چه زمانی برای همراه بردن اعضای خانواده مناسب است.

 

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.