این خوراکی‌‌ها، جنسیت فرزندتان را تعیین می‌کنند

187
ویکی نی نی به نقل از مهکام نت: در طب سنتی و طب اسلامی ما به تاثیر برخی مواد غذایی در تعیین جنسیت جنین یا به عبارتی ارتباط رژیم غذایی با پسردار شدن یا دختردار شدن به تفصیل گزارشاتی آمده است . اما جالب است که این بار دانشگاه آکسفورد و اکستر در انگلستان از طریق آزمایش به این نکته پی برده اند که رژیم غذایی در تعیین جنسیت فرزند موثر است.
ارتباط رژیم غذایی با پسردار شدن یا دختردار شدن
هر چند که باید منتظر باشیم تا علم بسیاری از دستورات طب سنتی را در این زمینه به اثبات برساند.
بر اساس مطالعه ای که به صورت مشترک توسط دانشگاه آکسفورد و اکستر در انگلستان انجام شد، مشخص گردید در مادران بارداری که رژیم غذایی پر کالری دارند و به صورت مداوم وعده صبحانه را مصرف می کنند، احتمال پسردار شدن بیشتر است.
برای انجام این تحقیق، رژیم غذایی ۷۴۰ مادر باردار مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد ۵۶ درصد مادران مورد مطالعه، کالری بالایی دریافت می کردند فرزند آنها  نوزاد پسر بود.
علاوه بر این، ‪ ۴۵ ‬درصد از مادرانی که صاحب نوزاد دختر شدند، از سطح تغذیه پایین تری برخوردار بودند.‬‬
محققان دریافتند مادرانی که نوزاد پسر به دنیا آوردند، در هنگام بارداری و پیش از آن از مواد غذایی حاوی پتاسیم، کلسیم و ویتامین ‌های C ،E‬  و B12‬ استفاده کرده اند.
علت انجام این تحقیق 
دلیل طراحی این مطالعه، کاهش تولد نوزاد پسر در کشورهای پیشرفته صنعتی به ویژه انگلستان بوده است. این تحقیق نشان داد که در این کشورها مردم اغلب تمایل به رژیم غذایی کم کالری دارند.
شرح و نتایج این پژوهش در نشریه بیولوژی کالج سلطنتی انگلیس به چاپ رسیده است.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.