اگر می‌خواهید نازا شوید، بخورید!

246
ویکی نی نی به نفل از خبرگزاری مهر: بررسی ها نشان می دهد که مصرف چربی علاوه بر عوارض بد روی دستگاه گوارش و قلب ، بر احتمال نازایی زنان نیز می افزاید و هرچه زنان اسید چرب بیشتری مصرف کنند احتمال نازایی در آنها بیشتر می شود.
بررسی ها نشان می دهد که مصرف چربی علاوه بر عوارض بد روی دستگاه گوارش و قلب، بر احتمال نازایی زنان نیز می افزاید و هرچه زنان اسید چرب بیشتری مصرف کنند احتمال نازایی در آنها بیشتر می شود.
به نقل از ای بی سی، غذاهای سرخ شده، تنقلات بسته بندی شده، محصولات غذایی آماده که خطر بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهند حتی برای زنانی که قصد باردار شدن ندارند نیز مضر است.
داروهایی که گیرنده های داخل سلولی را که با مصرف چربی زیاد دچار مشکل شده اند را فعال می کنند باعث بهبود زایایی زنانی با مشکلاتی مانند سندرم تخمدان پلی سیستیک می شوند.
محققان دریافته اند برای هر ۲ درصد افزایش کالری که یک زن به جای کربوهیدرات از چربی های ترنس بدست می آورد، خطر نازایی تا ۳۷ درصد افزایش می یابد.
با جایگزینی اسید چرب ترانس به جای امگا ۳ این میزان تا ۷۹ درصد افزایش نشان داده است و در مورد هر دو ، درصد کالری حاصل از چربی های ترانس به جای چربی های اشباع نشده خطر نازایی بیش از دوبرابر می شود.
برای حذف قطعی این چربیها از رژیم غذایی افراد باید از همه غذاهایی که دارای روغن هیدروژنه یا نیمه هیدروژنه هستند پرهیز کنند.

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.