آیا روزه گرفتن در دوران بارداری بی خطر است؟

اگر شما یک زن مسلمان هستید که باردار است و یا قصد دارد باردار شود،

345

ویکی نی نی :اگر شما یک زن مسلمان هستید که باردار است و یا قصد دارد باردار شوید، ممکن است بدانید که آیا هنوز هم باید در طول ماه رمضان روز بگیریم.

آیا باید روزه بگیریم ؟!؟

تحقیقاتی هنوز در این زمینه انجام می شود و اگر چه شواهد مشخص نیست، بسیاری از کارشناسان معتقدند که در بارداری روزه گرفتن خوب نیست. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زنان باردار که در ماه رمضان روزه میگیرند ، ممکن است جفت کوچکتر ویا نوزادان با وزنی کمتری داشته باشند، در مقایسه با زنان که روزه نگرفتن. روزه گرفتن نیز ممکن است خطر ابتلاء به کم آبی را افزایش دهد، به خصوص اگر ماه رمضان در تابستان باشد و این ممکن است بر عملکرد کلیه ها و میزان مایعات اطراف نوزاد تاثیر بگذارد. با این وجود، مطالعات دیگر هیچ اختلاف بین نوزادان متولد شده از مادرانی که روزه گرفته اند و کسانی که در ماه رمضان روزه نگرفته اند، تفاوت نیافته اند. تأثیر روزه داری در دوران بارداری بستگی به سلامت کلی مادر، مرحله بارداری و ماه رمضان دارد. تحقیقات بیشتری لازم است تا به طور کامل درک کنند که تأثیرات روزه داری بر سلامت و رشد کودک چه تاثیری بر سلامت کودک در زندگی بعد او دارد

اگر تصمیم به روزه گرفتن بگیرم، آیا می توانم کاری انجام دهم تا آن را برای من و نوزادم کنترل کنم؟

در بارداری بدن شما کاملا نیاز به مواد مغذی و مایعاتی دارد.اگر در  بارداری هستید و میخواهد روزه بگیرید حتما با ماما ویا پزشک خود را مشورت کنید و هر گونه آزمایش های   لازم را انجام دهید  دهید. اگر تصمیم بگیرید که در ماه رمضان روزه باشید، ممکن است بخواهید روزه گرفتن را در بعضی از روزها، اما نه کل ماه انجام دهید. روزه گرفتن در روزهای متناوب یا در تعطیلات آخر هفته، تلاش کنید و آن را کمی کنترل کنید.

 

 

 

اگر روزه باشید، کمبود آب بدن چیزی است که باید مراقب آن باشید به خصوص اگر ماه رمضان در طول روزهای گرم تابستان باشد. سعی کنید خطر کم آبی را کاهش دهید؛ در سایه خنک باشید، بیش از حد خودتان را اذیت نکنید و سعی کنید مقدار زیادی از مایعات را بعد از روزه و در حالت سحر  بخورید. به خاطر داشته باشید که در طول بارداری، میزان مایعاتی که نیاز دارید، ممکن است یک یا دو عدد اضافی در روز افزایش یابد. در نوشیدن زیاد مایعات، از جمله غذاهایی که دارای محتوای آب بالا مانند میوه ها، سبزیجات، سوپ ها، بخار و فرنی در وعده های غذایی “افطار” زیاد استفاده کنید ، همچنین به شما کمک کند هیدراته شوید. ایده خوبی است که از خوردن بیش از حد غذاهای شور، به ویژه  در زمان سحری، اجتناب کنید، زیرا ممکن است احساس تشنگی بیشتری کنید.

اطمینان حاصل کنید که هنوز در حال دریافت مکمل های خود (اسید فولیک و ویتامین D) و رژیم غذایی متعادل سالم در رمضان هستید تا همه مواد مغذی مورد نیاز شما و نوزادتان را دریافت کنید. همچنین سعی کنید غذاهایی بخورید که انرژی را به آرامی آزاد می کنند (غذاهای شاخص گلیسمی پایین) از جمله کلوچه، نان، غلات و حبوبات، دانه های جو و لوبیا، لوبیا و آجیل، به ویژه در زمان افطار.

توجه!!!

اگر تصمیم گرفتید که در طول ماه رمضان روزه بگیرید  و سپس احساس خستگی کردید در اسرع وقت با ماما یا پزشک تماس بگیرید.

ترجمه توسط سایت ویکی نی نی

اگر عضو اینستاگرام هستید به جمع ویکی نی نی در اینستاگرام به بپیوندید:wikinini.com_official

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کپچا *