آیا به آهن بیشتری نیاز دارید؟

183

تقریبا تمام رژیم ‏های غذایی که حاوی مقادیر کافی کالری برای افزایش وزن مناسب در دوران بارداری هستند، از املاح کافی (به غیر از آهن) برخوردارند و مانع از بروز کمبود املاح می ‏شوند. طی بارداری نیاز بدن شما به آهن افزایش می ‏یابد. تعداد کمی از زنان دارای ذخیره آهن کافی برای برآوردن نیازهای بارداری هستند. طی یک بارداری طبیعی ، حجم خون تا۵۰% افزایش می ‏یابد. برای تولید این سلول‏های خونی اضافی ، مقادیر زیادی آهن لازم است.

نیاز به آهن در اواخر دوران بارداری بیشتر می ‏شود. اکثر زنان در سه ماهه نخست بارداری ، نیازی به مصرف مکمل‏ های آهن ندارند. تجویز این مکمل‏ ها در سه ماهه نخست بارداری می تواند سبب تشدید علایم تهوع و استفراغ گردد.

محتوی آهن ویتامین‏های بارداری می تواند سبب تحریک معده شما شود. مکمل ‏های آهن ممکن است سبب ایجاد یبوست شوند. حتی اگر به مصرف مکمل‏ های آهن نیازمند باشید، ممکن است نتوانید تا پایان سه ماهه اول بارداری از آنها استفاده کنید.

به‏ علاوه، تغییرات و اصلاحات اخیر USDAدر توصیه ‏هایی برای برخی ویتامین‏ها و مصرف مواد معدنی برای زنان حامله صورت گرفته است. امروزه، دوز توصیه شده آهن ۲۷ میلی گرم در روز، پایین ‏تر از ۳۰ میلی گرم است.

 

You might also like More from author

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.